Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

RJN Motorsport се качват на почетната стълбичка

16.08.2012

Денят не започна добре за RJN Motorsport, с оттеглянето на Mardenborough / Buncombe, след сблъсък с Porsche през сутришното състезание. Но във второто състезание, пилотите на екипа RJN, които получават техническа подкрепа от Motul, бяха в състояние да отвърнат на удара, за да стъпят на третото стъпало на почетната стълбичка. Тези промени се случиха в Snetterton на 4/5ти август, когато някои от най-добрите отбори в този ден се оказаха в британския GT шампионат - един вълнуващ спектакъл за всички.

Jann Mardenborough, победител от Nissan GT Academy 2011, междувременно трябваше да използва всичките си трикове, за да постигне този резултат, карайки своя Nissan GT-R NISMO GT3, който кара за първа година в това състезание. Той получи наказание по време на второто състезание, след грешка в процедурата в началото, принуждавайки го направи наложителен пит-стоп. След това той успя да се придвижи няколко места напред, финиширайки на две секунди от победителя и по-малко от секунда от второто място!

За RJN Motorsport, състезателен отбор, основан през 2000 г. от Bob Neville, този резултат означава, че Jann Mardenborough и Алекс Buncombe, запазват третото си място в шампионата. С малката разлика между тях и първите двама, напрежението се засилва преди последните две срещи от сезона, на Silverstone на 8/9и септември и след това в Donington на 29/30и септември.