Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

Motul Grand Prix of Japan: závod, který se zapíše do historie!

14.10.2014

Velká cena Japonska, která se jezdí v Motegi, je dobře známá a legendární. Právě na tomto okruhu, který patří značce Honda, získal výjimečně talentovaný Marc Marquez svůj druhý titul mistra světa na Hondě, a to díky druhému místu, které obsadil za Jorgem Lorenzem. Ve věku 21 let a 237 dní je nejmladším jezdcem, kterému se něco podobného podařilo. Tento rekord sebral Mikeovi Hailwoodovi (23 let a 152 dní). Po dobu tohoto závodu, který se odehrál v perfektním počasí, se podařilo partnerskému týmu značky Motul Yamaha Tech3, že se všichni jeho jezdci umístili v top ten. A to Espargarovi uteklo sedmé místo jen o malý kousíček. „Osmé místo nebylo to, v co jsem doufal,“ přiznává, „ale byl to náročný závod a musel jsem bojovat, abych si ho zajistil.“ Bradley Smith skončil na deváté příčce a Aleix Espargaro, jezdící za tým NGM Forward Racing s podporou Motulu, skončil na jedenáctém místě.

Kategorie Moto3 zaznamenala velmi těsné a ostré souboje, kdy velká dávka štěstí pomohla vyhrát Alexi Marquezovi (Marcův mladší bratr), který se tímto dostal do čela šampionátu.

Motul, jakožto oficiální partner závodů, si samozřejmě vychutnával množství atrakcí po celý víkend. Například 14 grid girls, které na startu ohromovaly publikum.

Kromě všech závodů zde také značka Suzuki představila japonskému publiku svůj nový motocykl GSX-RR, jehož partnerem je značka Motul. Představovali ji Kevin Schwantz a Franco Uncini, světoví šampióni z let 1993 a 1982. „Motorku jsem si vyzkoušel. Je to výborný stroj,“ řekla Schwantz.

Další Velká cena se bude konat 19. října v Austrálii, což představuje pro pořadatelskou agenturu Dorna skutečný logistický oříšek, protože na přesun věcí zbývají jen 4 dny!